Otežano hodanje i neprijatan osećaj u predelu pete glavni su simptomi petnog trna. Svaka osoba koja se susrela sa ovim problemom može da posvedoči o bolnim senzacijama i upalama u predelu pete, koje dovode do otežanog hodanja i brojnih drugih neprijatnosti. Više o ovom oboljenju i metodama lečenja saznajte u daljem tekstu.
Petni trn je čest izvor bolova u peti. U pitanju je problem koji nastaje uglavnom kod osoba koja previše stoje, hodaju ili sede, a neretko se javlja i kod sportista čija disciplina zahteva dosta kretanja.
Ovo oboljenje podrazumeva mikrooštećenje plantarne fascije čiji se pripoj nalazi na petnoj kosti. Zato se bolovi osim u peti osećaju i duž celog stopala. Treba istaći da petni trn i plantarni fascitis u 90% slučajeva daju udruženu simptomatologiju. Proces upale, koji prati ova oštećenja, utiče na to da se stvaraju depoi soli kalcijuma i gubi mekoća i prokrvljenost enteze plantarne fascije (tetive), koja posledično dovodi do nastajanja petnog trna.
Konvencionalno lečenje petnog trna i plantarnog fasitisa može biti:
U našem centru imate mogućnost da efikasno rešite problem petnog trna zahvaljujući stručnom timu koji će predložiti najbolji način terapije za Vaš slučaj. Lečenje u našem centru podrazumeva primenu najnaprednijg aparata – FSWT - Usmerena Terapija, koji omogućava najefikasniji tretman petnog trna. Fizioterapeutski centar Fizionova jedini na teritoriji Jugoistočne Evrope poseduje aparat FSWT - Usmerena Terapija.
Zahvaljujući FSWT - Usmerenoj Terapiji, u rekordnom roku se postiže resorpcija depozita kalcijuma (kalcifikata, smanjenje bola za 30% već posle prve terapije, ubrzava stvaranje kolagena, a samim tim i stvaranje novih krvnih sudova (neoangiogeneza).
Kalcijum se transportuje kroz krvotok i nalazi se u svakoj ćeliji u organizmu. Kalcifikati predstavljaju depoe soli kalcijuma koji se nakupljaju u telesnom tkivu, krvnim sudovima ili organima. Kao posledica stvaranja kalcifikata, dolazi do poremećaja normalnih procesa u telu. Kalcifikati nastaju usled:
Prvi korak u dijagnostici petnog trna je rendgenski snimak stopala, odnosno pete i klinički pregled samog stopala.
Nakon dijagnosticiranja i eventualno plantarnog fascitisa, potrebno je utvrditi šta je dovelo do stvaranja petnog trna odnosno plantarnog fascitisa (loša postura – držanje, preopterećenje ili je nastalo kao posledica druge primarne povrede).
Otkrivanje uzroka je od presudne važnosti jer se samo njihovim otklanjanjem može sprovesti efikasno lečenje.
Informisanje o zdravstvenim problemima koji vas muče, kao i o potencijalnim tretmanima za otklanjanje istih je vrlo važno. Kako bismo vam pružili najbolju moguću terapiju i ne bi li postigli zacrtani cilj, vaše učešće je ključno - jer vi ste nam najbolji partner u procesu oporavka.
Ukoliko imate bilo kakvih dodatnih pitanja vezana u pogledu primene Usmerene terapije za lečenje petnog trna i kalcifikata u tkivima i kostima, kao i za tretmane i terapije koje nudimo u našem centru, nazovite nas i zakažite konsultacije na broj - 011/21-00-588
Nazovite nas i naši operateri će Vam zakazati prvi slobodan termin koji Vam odgovara
Za erektilnu disfunkciju i probleme sa potencijom pozvati broj: 011/21-00-588